//Sürüş ve Eğitim

Sürüş ve Eğitim

Birçok sürücü yolu okumayı, tehlike analizini ve önlem olarak neler yapabileceklerini, virajları okuyup değerlendirmeyi gerçek anlamda bilmiyorlar. Bu sürücüler, bir hafta sonu yol yapıp, gezip geldiklerinde; ‘’Bugünkü sürüşümden çok keyif aldım, harika virajlar yaptım, iyi bir sürüştü’’ deyip, ertesi hafta tümüyle aynı güzergahı tekrar yaptıklarında; ‘’yok..terslik vardı, bu gün günümde değildim, iyi değildim..’’ diye söylenebilirler. İşin aslı; bir önceki sürüşlerinde aslında sadece çok şanslıdırlar ve şansları sayesinde beklenmedik hiçbir şeyle karşılaşmamışlardır..

Halbuki olması gereken, her sürüşün iyi ve keyifli olmasıdır..

Maalesef, birçok motosiklet sürücüsü parasını, bir gün hayatlarını kurtarabilecek İleri Sürüş Eğitimine vermektense, hiç kullanmadığı güç arttırıcı egsoz, touring, tuning çipleri..slider’lar vs.. gibi motosiklet kozmetik ürünlerine yatırmayı tercih ediyor..

Eğitim alan sürücüler zayıf olanlar değil, akıllı olanlardır.

Güvenli Sürüş, Yetenek Geliştirme kursu veya ne olarak adlandırırsanız adlandırın, İleri Sürüş Eğitimi ve pratikleri, özellikle ölümcül kazalara karışma riskinizi ciddi ölçüde azaltan bir anahtar ve unsurdur. Ve olayın özeti bu kadar basit, açık ve net dir.

Tüm motosiklet sürücülerinin bu bilince en kısa zamanda erişmeleri dileklerimle..

Sevgilerimle

2017-11-03T00:38:36+00:00 Eylül 19th, 2016|Makaleler|