//Motosiklet ve İnsan

Motosiklet ve İnsan

Genel olarak çevrenize bakıp gözlemlediğinizde görürsünüz ki; İyi motosiklet kullanan kişiler iyi insanlardır.. Bu kişiler, her zaman doğru mentaliteye, doğru bilince ve sağduyuya sahiptirler. Her zaman, her konuda, kendileriyle ilgili gerçekçi öz eleştiriler yapıp hatalarını görürler ve düzeltmek adına çaba sarf ederler. Bu tarz bir kişilik zaten ‘’İnsan’’ olarak kötü olamaz.

Bu tarz bir karakter biçimi, aynı zamanda motosikletin bizlere öğretisidir (motosiklet bizlere aynı zamanda ‘’İyi İnsan’’ olmayı öğretir).

Kullanırken, düşünce ve bakış biçimi, planlama, tehlikeleri değerlendirme ve yaklaşım tarzı, o ‘an’ları’ yaşamakla ilgili konsantrasyon yetisini kazanmak (yaptığınız işe konsantre olup sadece onu yapmak), ‘’öngörmek’’ tecrübe ve yeteneğini arttırmak, hayatınız boyunca tüm yaptığınız işlerde başarı getirecek yöntemdir.

Doğru pratikler ve çalışmalarla gelişen motosiklet sürüş seviyeniz, aynı bakış açısını işlerinize de uyarladığınız da, aynı zamanda hayatta da başarılı olma şansınızı arttırmakta ve geliştirmektedir. Motosikletin öğretilerini yaşamınızda, ilişkilerinizde ve iş hayatınızda da uyguladığınızda bunu görürsünüz.

Şöyle birkaç saniye durup, yukarda yazdıklarımı düşünün..hak vereceksiniz.

İyi motosiklet kullanan kişiler “iyi insanlardır”.

Sevgilerimle

2017-11-03T00:33:07+00:00 Eylül 19th, 2016|Makaleler|